Etui na pędzle – dostępne warianty

Na rynku kosmetyków mamy obecnie tak duży wybór, jak nigdy. Dostępne opcje mogą nawet przytłaczać, bo nie wiadomo, co wybrać! Nawet wybierając etui do przechowywania pędzli mamy dylemat. Wybrać możemy tubę lub pokrowiec. Etui na pędzle do makijażu – dostępne warianty. Czym się od siebie różnią? Dla kogo będzie lepsza tuba, a dla kogo zamykany pokrowiec?

Etui w formie pokrowca


Etui w formie pokrowca rozkłada się i zamyka. Po tym, jak je otworzymy, widzimy wszystkie nasze pędzle. Możemy je wsuwać i wysuwać w bardzo szybki, sprawny sposób. Do tego etui zmieści się nawet kilkanaście pędzli.

Etui w formie pokrowca nie będzie się elegancko prezentować na naszej toaletce. Powinno być schowane, w szufladzie czy w szafce. Jedyną formą wystawienia go jest powieszenie na specjalnym haczyku, jeśli nasz model go ma. Etui to będzie jednak wygodne dla makijażystek, przez bardzo łatwy dostęp do pędzli. Ułatwi im to pracę. To też dobre wyjście dla pań, które dużo podróżują i szukają czegoś do transportu swoich pędzli.

Etui na pędzle – tuba


Do etui w formie tuby wsadzamy pędzle tak, by były w pozycji stojącej. W zależności od wielkości konkretnej tuby, zmieści się do niej od kilku do kilkunastu pędzli.

Tuba jest dobrym wyborem, jeśli chodzi nam o codzienne przechowywanie pędzli i chcemy je wystawić, np. postawić na toaletce. Tubę będzie można wtedy trzymać otwartą przez cały czas, by swobodnie wyjmować pędzle. Na podróże można zamknąć to etui. Jest to jednak rozwiązanie mniej praktyczne dla osób robiących makijaże artystyczne bądź zawodowo.