W jaki sposób oczyścić twarz z niedoskonałości?

Twarz wymaga szczególnej pielęgnacji, gdyż jest bezpośrednio narażona na działanie czynników atmosferycznych, a dodatkowo skóra w tym miejscu jest znacznie delikatniejsza niż w przypadku innych części ciała. Niekiedy zdarzają się na niej niedoskonałości. Jak sobie z nimi radzić?

Domowe metody w ruch

Niekiedy, w przypadku delikatnych zaskórników, w pełni wystarczające są domowe zabiegi pielęgnacyjne: na przykład maseczki dostępne powszechnie w drogeriach. Możesz również pokusić się o użycie produktów kuchennych do stworzenia odżywczych masek.

Jednak jak poradzić sobie, gdy na skórze twarzy pojawia się wiele nieestetycznych, czarnych punkcików, zwanych potocznie wągrami?

Oczyszczanie twarzy w profesjonalnym gabinecie

Zaskórniki to niedomknięte pory, w których zbierają się rozmaite zanieczyszczenia. Zwalczenie tego problemu jest dość trudne, ale na szczęście nieniemożliwe.

Przede wszystkim – zadbaj o odpowiednie nawilżenie twarzy. W ten sposób zaskórniki będą łatwiejsze do usunięcia. Możesz też zdecydować się na manualne oczyszczanie twarzy w Warszawie oraz innych miastach Polski. W ramach tego zabiegu, kosmetyczka najpierw delikatnie oczyści skórę i pomoże porom otworzyć się, a następnie – w sterylnych warunkach – pozbędzie się niedoskonałości.

Po zastosowaniu takiego zabiegu warto przez kilka dni unikać nadmiernej ekspozycji na niekorzystne warunki atmosferyczne, bowiem skóra może być nadwrażliwa. Bezpieczniej jest nie stosować tego typu zabiegów bezpośrednio przed ważnymi okazjami ze względu na ryzyko nieestetycznych podrażnień.