Jak wybrać olejek do włosów?

Olejek do włosów do jeden z produktów używanych do pielęgnacji, który sprawi, że włosy staną się gładkie i przyjemne w użyciu. Z całą pewnością można stwierdzić, że ma on bardzo dobre działanie na włosy.

Jak wybrać olejek do włosów?

Wybór konkretnego olejku do włosów wcale nie jest tak prostą decyzją, jak się na początku wydaje. Przede wszystkim produkt tego rodzaju powinien być w odpowiedni sposób dopasowany do rodzaju włosów oraz ich stanu. Bez wątpienia jest to wyrób, który idealnie sprawdzi się w pielęgnacji różnego typu włosów. Można go stosować zamiast odżywki do włosów lub w osobnej formie jako kurację regenerującą.

Należy wyróżnić różne rodzaje olejków. Wśród nich wymienia się przede wszystkim:

  • oleje nasycone, takie jak olej palmowy lub masło kakaowe,
  • oleje wielonienasycone, takie jak olej sojowy, olej słonecznikowy czy też olej z orzechów włoskich,
  • oleje jednonienasycone, takie jak oliwa z oliwek, olej rzepakowy czy też olej migdałowy.

Rodzaj włosów

Wybór konkretnego produktu do włosów powinien być dokonany w odniesieniu do ich rodzaju. Wtedy kuracja tym specyfikiem będzie miała najlepsze efekty. Wśród różnych rodzajów włosów można wymienić następujące:

  • włosy wysokoporowate,
  • włosy niskoporowate,
  • włosy średnioporowate.

Włosy wysokoporowate to takie, które w naturalny sposób się puszą. Mogą być one także bardzo zniszczone i suche. Do ich pielęgnacji stosuje się przede wszystkim takie produkty jak olej z wiesiołka lub olej z orzechów włoskich. Włoski niskoporowate to takie, które są w pełni zdrowe, jednak długo schną. Powinno się do nich używać takich olejków jak olej kokosowy czy słonecznikowy. Natomiast włosy średnioporowate są bardzo łatwe w układaniu. Stosuje się do nich przede wszystkim olej lniany, olej słonecznikowy, a także olej z kiełków pszenicy.