Jak wybrać odpowiednią szczotkę do włosów?

Odpowiednia szczotka do włosów powinna zastać dobrana zarówno do ich długości, jak i do rodzaju. Rodzaj włosa jest ściśle związany z rodzajem jego struktury. Większość kobiet inwestuje w odżywki oraz specjalistyczne szampony, które mają za zadanie poprawić stan włosów, bardzo rzadko jednak zwracają uwagę na to, jaką się czeszą szczotką. Jest to niestety błąd.

Jak czesanie wpływa na włosy?

Czesanie przede wszystkim usuwa z włosów brud oraz pozostałości po kosmetykach do pielęgnacji. Jednocześnie pobudza krążenie krwi w skórze głowy wokół cebulek włosowych. Ta ostatnia cecha jest szczególnie istotna, kiedy mamy problem z włosami wypadającymi. Dodatkowo warto wspomnieć, że jeśli są takie sytuacje, kiedy nie powinniśmy czesać włosów, to na pewno nie wtedy kiedy są one mokre.

Szczotki do włosów jak wybrać?

Rodzaj włosów determinuje w decydującym stopniu to, jaką szczotkę powinniśmy wybrać. Idąc tym śladem, osoby z włosami kręconymi powinny wybierać szczotki niezbyt gęste, dzięki czemu rozczesywanie włosów będzie bardziej delikatne. Do włosów prostych zalecane są szczotki o dużej powierzchni i gęstych igiełkach.

Jeśli idzie o materiał, z jakiego szczotki są wykonywane, to do najlepszych zdecydowanie zaliczane są szczotki wykonane z materiałów naturalnych, głównie drewna, ceramiki i włosia zwierząt.

Szczotki z naturalnego włosia są z jednej strony krytykowane za fakt, że wykonuje się je z materiału pochodzącego od zwierząt. Z drugiej jednak profesjonalni fryzjerzy i styliści uważają niemal zgodnym chórem, że szczotka do włosów z włosia naturalnego (np. dzika), najlepiej dba o kondycję włosów. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że włosy ludzkie oraz innych zwierząt, są niemal takie same w budowie. Dzięki temu najrzadziej dochodzi podczas czesania do uszkadzania włosów oraz do ich elektryzowania.