Perfekcyjny make-up we własnej łazience? To możliwe!

Panie często podpatrują profesjonalistów w dziedzinie makijażu oraz chętnie stosują ich wskazówki i rady dotyczące idealnego make-up. Jak się bowiem okazuje, na perfekcyjny, naturalny look składa się wiele czynników: dobre produkty do makijażu (odpowiednio dobrane do naszej cery), sprawdzone akcesoria oraz odrobina wprawy i brak pośpiechu. Dziś zajmiemy się akcesoriami i podpowiemy, co warto mieć w swojej kosmetyczce.

Gąbeczki do podkładu

Gąbeczki do podkładu odkąd pojawiły się na rynku, szybko wyparły pędzle oraz inne sposoby nakładania podkładu w płynie. To dzięki nim też wiele pań przestało mieć brązowe dłonie, które nie wyglądają zbyt efektownie. Takie gąbeczki idealnie rozprowadzają podkład po naszej twarzy oraz dbają o to, by wykorzystywać do makijażu odpowiednią ilość produktu.

Gąbki do makijażu

Producenci akcesoriów kosmetycznych, widząc jaką furorę wśród klientek zrobiły gąbki do podkładu, stworzyli ich mniejszy odpowiednik – gąbeczki do makijażu czyli do cieni, do różu, czy do bronzera. Takie gąbki do makijażu świetnie sprawdzają się zarówno przy suchym, jak i mokrym nakładaniu na twarz rożnych produktów.

Pędzle z naturalnego włosia

Mimo, iż gąbeczki do makijażu idealnie nadają się do podkładu i innych produktów płynnych – przy sypkich nieocenione pozostają dobre pędzle. I tak, każda kobieta lubiąca się malować, powinna mieć w swojej kosmetyczce, dobry pędzel z naturalnego, miękkiego włosia. Sprawdzi się on nie tylko przy pudru sypkim, ale i przy każdym innym produkcie, który chcemy nanieść na twarzy poza domem (czyli gdy szybko chcemy poprawić make-up).

Zalotka

Piękne, długie i podkręcony rzęsy to nie tylko efekt bardzo dobrego tuszu. O to również u wielu pań dba zalotka, która jest nieoceniona szczególnie u pań, które posiadają proste, krótkie rzęsy. Zalotka zdecydowanie w zaledwie kilka sekund zmieni nasze spojrzenie nie do poznania.