Czym jest lek Solpadeine?

Na rynku leków przeciwbólowych co chwilę pojawiają się jakieś nowości. Jest jednak jeden lek, który od wielu lat znajduje się w prawdziwej czołówce preparatów naprawdę skutecznych, które potrafią szybko uśmierzyć nawet najbardziej dotkliwych. Ten lek to Solpadeine.

Czym jest lek Solpadeine?

Solpadeine to lek, w skład którego wchodzą aż dwie silne substancje aktywne czyli paracetamol oraz kodeina. To właśnie dzięki temu jak ten radzi sobie nawet z silnym bólem po zabiegach chirurgicznych w jamie ustnej. Solpadeina jest często zalecana po rwaniu zęba, gdy inne preparaty nie radzą sobie z tłumieniem bólu.

Jak przyjmować lek Solpadeine?

Warto pamiętać o tym, że to lek skuteczny jednak również stosunkowo mocny. Absolutnie nigdy nie należy przekraczać dawki zalecanej przez producenta, która poddana jest na opakowaniu leku. Warto zapoznać się również z przeciwwskazaniami do używania tego specyfiku. Tutaj dużą ostrożnością powinny wykazywać się kobiety w ciąży oraz te, które podejrzewają, że mogą w niej być. Nie jest to lek również wskazany dla kobiet karmiących piersią. Lek Solpadeine działa szybko i skutecznie, pomaga również w pierwszych objawach przeziębienia i grypy. W takich przypadkach dobrze zażyć Solpadeine w postaci musującej.