Lakiery do paznokci – jakie są ich rodzaje?

Na półkach sklepowych można znaleźć bardzo wiele rodzajów lakierów do paznokci, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi. Najlepszy lakier do paznokci można wykorzystać nie tylko do pielęgnacji, ale przede wszystkim do ozdabiania dłoni. Warto poznać zalety i wady poszczególnych kosmetyków, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu.

Moda na bezbarwne lakiery

W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim bezbarwne lakiery do paznokci, które jak sama nazwa wskazuje nie posiadają żadnego koloru. Jedynym zadaniem tych kosmetyków jest delikatne nabłyszczenie płytki paznokcia. Dobry bezbarwny lakier szybkoschnący powinien posiadać specjalne substancje odżywcze, które skutecznie wzmacniają i poprawiają kondycję paznokci. Bezbarwne kosmetyki są najlepszym wyborem dla kobiet, które stawiają na naturalność i mają problemy z łamliwymi paznokciami.

Transparentne lakiery

Na półkach sklepowych można znaleźć także transparentne lakiery do paznokci, które nie pokrywają w 100% paznokci. Po nałożeniu nowej warstwy lakieru płytka lekko prześwituje. Godny uwagi jest przede wszystkim mleczny, różowy albo beżowy lakier szybkoschnący transparentny, który prezentuje się bardzo okazale. Najlepszy lakier do paznokci tego typu doskonale nadaje się do manicure francuskiego.

Refleksyjne i lustrzane lakiery

Nowością na rynku są refleksyjne lakiery, dzięki którym można stworzyć efekt wielobarwności. To właśnie dzięki nim paznokcie pod każdym kątem będą posiadać nieco inny kolor. Jeżeli chodzi o lustrzane lakiery do paznokci, to dzięki metalicznej powierzchni idealnie odbijają one światło, dlatego też doskonale imitują lustrzany efekt.

Pozostałe lakiery

Na rynku dostępne są również lakiery pękające, które tworzą niesamowite wzory na paznokciach oraz lakiery termiczne, które z kolei zmieniają kolor pod wpływem temperatury. Nowością na rynku są paznokcie magnetyczne, które zawierają niewielkie, metaliczne opiłki ułożone w piękny wzór.

Więcej na https://darmarsklep.pl/lakiery