Sesja zdjęciowa bez pudru? Nie ma mowy!

Trudno wyobrazić sobie sesję zdjęciową bez makijażu u modelek, chyba, że taki byłby jej pierwotny zamysł. Jednak przygotowania do klasycznej sesji zawsze obejmują wykonanie makijażu u modelek. Zajmują się tym wykwalifikowane makijażystki.

Realia sesji zdjęciowej
Pudry to niezbędny element w czasie takich sesji. Puder do twarzy ma za zadanie wykończyć makijaż i nadać cerze pożądany wygląd – matowy bądź błyszczący. Do każdej sesji będzie pasować do innego, a co – to już zależy od ustaleń i wcześniejszych negocjacji. Na samej sesji nie ma już miejsca na zmianę pierwotnej koncepcji, chociaż drobne zmiany od czasu do czasu się zdarzają. Zawsze jednak trzeba podążać za tematem przewodnim, który ustalony został na samym początku. Puder transparentny to puder bez koloru, który nie zaburzy kolorystyki nadanej przez korektor i podkład.

Na co trzeba zwrócić uwagę w czasie sesji?
W czasie sesji zdjęciowej czy podczas kręcenia filmu lub serialu trzeba zwrócić szczególną uwagę na higienę podczas wykonywania makijażu u modelek i aktorek. Makijażystka powinna mieć odpowiednią wiedzę, by nie narazić osób, którymi się opiekuje, na rozmaite choroby skórne i nie tylko skórne. Obowiązkowe są jednorazowe pędzelki do oczu czy ust, jednorazowe urządzenia do malowania rzęs czy wreszcie – wyjątkowo higieniczne nakładanie podkładu. Higiena jest tematem niezwykle delikatnym i bardzo łatwo urazić artystę, kiedy wzmianka o niedokładnej higienie mogłaby zniszczyć jej kreatywność i wizję.