Oleje rafinowane, czyli jakie?

Obecnie oleje cieszą się ogromną popularnością, w drogeriach kosmetycznych można znaleźć zarówno produkty rafinowane, jak i nierafinowane. Czym są oleje rafinowane? Jak powstają i czy warto je kupować?

Oleje rafinowane są poddawane procesowi ekstrakcji silnie działającymi środkami chemicznymi. Rafinacja jest dość skomplikowana, dzięki niej olej zyskuje długą datę przydatności, można go przechowywać przez dłuższy czas, jednak nie nadaje się do spożycia. Olej rafinowany nie ma zapachu, ani smaku, jego zaletą jest uniwersalność.

 

Olej rafinowany czy nierafinowany?

Choć panuje powszechne przekonanie, że lepszym rozwiązaniem jest zakup oleju nierafinowanego i taka poniekąd jest prawda, gdyż zawiera więcej substancji odżywczych, to może uczulać. Jeżeli olej ma być stosowany jako środek kosmetyczny na ciało czy twarz, lepiej zdecydować się na rafinowany, szczególnie jak jest się posiadaczem skóry wrażliwej, skłonnej do alergii.

 

Oleje są dość powszechnie stosowanie w kosmetyce i bez problemu można nabyć je w każdej drogerii. To bardzo dobra alternatywa dla kremów i serów, ponieważ są to produkty naturalne, bogate w wiele witaminy i składników, które pielęgnują skórę i sprawiają, że staje się bardziej sprężysta. Oleje rafinowane (https://mydlasie.pl/pl/c/Oleje-rafinowane/14) wcale nie są takie złe, jak mogłoby się wydawać, będą odpowiednie dla osób posiadających skórę wrażliwą. Bez wątpienia warto zdecydować się na wprowadzenie olejów do swojej codziennej pielęgnacji, dzięki temu skóra będzie bardziej nawilżona, odżywiona i rozjaśniona. Każdy olej ma inne właściwości.