loreal konturowanie twarzy

Konturowanie twarzy – ważny trik w makijażu

Konturowanie twarzy to metoda, która w ostatnim czasie stała się coraz bardziej popularniejsza wśród osób zajmujących się profesjonalnym makijażem. Dzięki niej pięknie podkreślimy wszelkie zalety oraz ukryjemy mankamenty. Konturowanie pozwala na uzyskanie całkowicie odmiennej buzi w zaledwie kilka minut. Jak nauczyć się tego sposobu malowania?

Po pierwsze – dobre produkty

Do konturowania twarzy potrzebne nam są dobre i sprawdzone produkty. Wiele wizażystek sięga tu np. po loreal konturowanie twarzy – paletkę, która składa się z kremowych produktów. To ważne czego używamy, gdyż dobre produkty nie podrażnią nam naszej skóry oraz dłużej i bardziej wyraziście będą otrzymywać się na niej. Również w konturowaniu twarzy ogromne znaczenie ma pędzel. Wystarczy jeden a dobry produkt z jak najbardziej miękkiego włosia.

Po drugie – lekcja konturowania

Konturowanie twarzy zaczynamy od stwierdzenia z jaką buzią mamy do czynienia (owalną, prostokątną, trójkątną czy okrągłą). Przypatrzmy się dokładnie, nad którymi elementami chcemy popracować, co należy zmniejszyć a co podkreślić. Następnie mocniejszym kolorem loreal do konturowania twarzy zakrywamy to co chcemy zmniejszyć czyli np. brodę, noc, miejsca pod kością jarzmową – sprawdź na www. Kolejno, rozjaśniamy to co chcemy podkreślić czyli np. środek nosa, czubek brwi, boki twarzy nad żuchwą, miejsce nad ustami. Na koniec uwydatniamy i podkreślamy policzki.

Prawda, że proste? Wystarczy kilka treningów, by stać się mistrzem konturowania swojej własnej twarzy. Powodzenia.