Jak zadbać o paznokcie?

usuwanie lakieruNader wiele kobiet skupia się tylko na tym, by mieć ładnie pomalowane paznokcie. Kiedy dba się tylko o to, nie można dziwić się, że płytki po zmyciu lakieru wyglądają fatalnie oraz trudno jest je zapuścić, gdyż łamią się kiedy tylko przekroczą opuszki. O paznokcie trzeba dbać, przede wszystkim unikając tego, co może im szkodzić.

Niezbędne przybory do paznokci

Kiedy chce się mieć zdrowe, piękne i zawsze zadbane paznokcie, trzeba zaopatrzyć się między innymi w dobry pilniczek do paznokci – szklany lub papierowy, nie metalowy, cążki do wycinania skórek, patyczek do ich odsuwania, a także bloczek lub polerkę do paznokci. Takie akcesoria do manicure są niezbędne, gdyż zabiegi dotyczące paznokci nie mogą ograniczać się tylko do ich malowania. Potrzebne jest też opiłowanie, wypolerowanie i zadbanie o skórki. Obcinacz do paznokci jest zaś zupełnie zbędny – o wiele zdrowiej jest je skracać poprzez piłowanie niż obcinanie.

Uwaga na zabiegi!

Nieumiejętne wykonywanie niektórych zabiegów także może mocno zaszkodzić paznokciom. Zbyt głębokie wycinanie skórek, piłowanie w dwóch kierunkach czy zbyt mocne używanie polerki, ze zbyt dużą częstotliwością – wszystko to osłabia paznokcie i szkodzi ich zdrowiu. Złym pomysłem jest także usuwanie lakieru zmywaczem z acetonem, gdyż składnik ten mocno wysusza płytki i sprawia, że stają się kruche – https://darmarsklep.pl/usuwanie-lakieru. Kiedy więc maluje się paznokcie, trzeba wybrać zmywacz bez acetonu.