Kilka praktycznych informacji o olejowaniu włosów

Zabieg olejowania włosów jest – wbrew pozorom – bardzo ważny i polecany wszystkim (a zwłaszcza kobietom). Niemniej, przed jego zastosowaniem, warto odpowiedzieć sobie na kilka, bardzo ważnych pytań.

Czy warto olejować zdrowe włosy?

Olejowanie włosów zaleca się zawsze, aczkolwiek z różną częstotliwością. W przypadku włosów zdrowych o niskim poziomie porowatości, powinno się to robić stosunkowo rzadko, w celu podtrzymania ich naturalnego i zdrowego wyglądu. Jedynie w przypadku włosów zniszczonych (np. z rozdwajającymi się końcówkami), olejowanie powinno być wykonywane stosunkowo często.

Olejowanie – dlaczego po kąpieli?

Zabieg olejowania włosów powinien być wykonywany zawsze po kąpieli. Stosowanie go w przypadku włosów brudnych nie ma większego sensu. Są one wtedy pokryte dużą liczbą różnych substancji, które w mniejszym, lub większym stopniu, utrudniają wchłanianie oleju przez włosy. Dlatego optymalnym rozwiązaniem jest ich całkowite oczyszczenie.

Po co je grzać i… moczyć?

Podczas olejowania włosów bardzo ważne jest ich odpowiednie podgrzewanie. Wystarczy to zrobić za pomocą klasycznej folii, którą nakładamy na włosy pokryte olejem. Ciepło emitowane przez skórę, pozwala wtedy na znacznie szybsze rozszerzenie się porów w obrębie włosów, co oczywiście przedkłada się na jeszcze skuteczniejsze wchłanianie substancji czynnej. Olejowanie włosów powinno być też (w większości przypadków) wykonywane na mokro. Sprzyja to lepszemu rozprowadzeniu oleju po strukturze fryzury.

Podsumowując, proces olejowania włosów jest zalecany wszystkim. Niemniej, jego nadmierne stosowanie może doprowadzić do ich przetłuszczenia.

Tags: