higiena intymna

Dlaczego higiena intymna jest tak ważna?

Każdy wie, że prawidłowa higiena intymna zapobiega infekcjom grzybicznym i bakteryjnym u kobiet. Ponadto przestrzeganie higieny pomaga zwalczyć nieprzyjemny zapach, który może towarzyszyć kobietom w niektórych fazach cyklu menstruacyjnego. Jak dokładnie dbać o higienę intymną i dlaczego?

Zapobieganie chorobom

Niewłaściwe dbanie o higienę intymną sprzyja rozwojowi bakterii i grzybów w okolicach dróg rodnych. Kobiety, które zbyt rzadko korzystają z kosmetyków lub nie robią tego dostatecznie dokładnie często cierpią na zakażenia grzybiczne. Infekcja grzybiczna z kolei wiąże się z nieprzyjemnym swędzeniem i zapachem, a nieleczona może prowadzić do poważnych powikłań. W myśl zasady „lepiej zapobiegać, niż leczyć” warto przestrzegać higieny i korzystać z właściwych kosmetyków do higieny intymnej.

Właściwe kosmetyki do higieny intymnej

Zwykłe mydło nie wystarczy, aby odpowiednio zadbać o higienę intymną. Najlepsze w tym celu są specjalne kosmetyki do higieny intymnej, które pozwalają nie tylko usunąć nieprzyjemny zapach, ale również pomagają utrzymać prawidłowe pH stref intymnych. Jest to bardzo ważne w zapobieganiu infekcjom i mniej lub bardziej poważnym zakażeniom. Tego typu kosmetyki są ponadto antyalergiczne, więc nie powinny podrażniać wrażliwych sfer intymnych. Zwykłe płyny do kąpieli lub mydła mogą z kolei wywoływać swędzenie, jako że często wykorzystuje się w nich środki chemiczne.