balsamy do ciała

Jaki balsamy do ciała warto wybrać?

Balsamy do ciała to jedne z tych kosmetyków z których dobrodziejstwa należy korzystać praktycznie przez cały rok. Dobry balsam przyda się głównie w sezonie zimowym, kiedy to ogrzewane przez kaloryfer powietrze w domu bardzo szybko przesusza skórę. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, który balsam do ciała warto wybrać w pierwszej kolejności.

Po co jest balsam?

Balsamy do ciała to niezawodne kosmetyki, które pomagają uzupełnić ubytki w warstwie hydrolipidowej naszej skóry. Osoby, które chcą uniknąć mniejszych lub większych podrażnień, powinny jak najszybciej postawić na porządny balsam od renomowanego producenta. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, ale to właśnie dzięki balsamom skóra jest zdecydowanie lepiej nawilżona, bardzo gładka i co najważniejsze odzyskuje swoje naturalne pH.

Regenerujący balsam

W pierwszej kolejności warto postawić na niezawodny balsam do ciała, który regeneruje skórę. Balsamy tego typu to najlepsze kosmetyki przede wszystkim do bardzo wysuszonej i łuszczącej się skóry. Warto poszukać produktów, które w swoim składzie mają witaminę D3 i galakturoniany z kasztanowca. To właśnie te preparaty stymulują produkcję ceramidów. Warto wspomnieć również i o tym, że regenerujące właściwości mają owoce. W dzisiejszych czasach bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się na przykład balsami czereśniowe, które błyskawicznie znikają z półek sklepowych. W ostatnim czasie coraz więcej producentów oferuje nowoczesne balsami z proteinami jedwabiu. Jest to najlepsza propozycja dla tych osób, które chcą mieć jedwabiście gładką skórę.