Co na wypadanie włosów?

Kiedy pojawia się problem w postaci wypadania włosów, zwykle osoba, której to dotyczy, gotuje się na ciężką i długą walkę. Niektórzy uważają wręcz, że na wypadanie nic nie działa, jednak kluczem jest znalezienie odpowiedniego środka –  a także przyczyny.

Czym spowodowane jest wypadanie?

Jeśli wypadanie włosów nie jest wywołane przez zmianę pory roku, trzeba szukać innych przyczyn. Wyeliminowanie czynnika, który powoduje ten problem, jest bowiem najistotniejsze w leczeniu wypadania włosów. Czasem jest to zła dieta, stres, zły stan zdrowia, szkodliwa pielęgnacja czy stylizacja bądź problemy hormonalne. Nieraz więc niezbędne okazuje się udanie się do dermatologa lub endokrynologa.

 

Środki na wypadanie włosów

W aptekach i sklepach znaleźć można wiele środków przeciwdziałających wypadaniu, ale jasne jest, że nie wszystkie są tak samo dobre. Na pewno warto stawiać na takie postaci produktów, jakie ma propozycja marki Placenta ampułki czy płyn w buteleczce, przeznaczony do wcierania w skórę głowy. Takie produkty działają dokładnie tam, gdzie powinny. W dodatku są silnie skoncentrowane, Placenta na włosy jest przeznaczona do stosowania przez określony czas, kiedy to wciera się ją codziennie lub co drugi dzień. Jeśli taka intensywna kuracja nie da spodziewanego efektu (a zdarza się to rzadko), można uznać, że problem leży głębiej. Na ogół jednak wypadanie włosów ustaje bądź znacznie się zmniejsza.