Jak dbać o włosy?

Każdy, zarówno kobiety jak i mężczyźni, pragną mieć piękne i mocne włosy. Dlatego o włosy dbamy, stosujemy specjalne preparaty. Ważne jest jednak, aby robić to prawidłowo. Oto kilka rad jak właściwie dbać o włosy, aby cieszyć się ich pięknym i naturalnym wyglądem.

 

 

 

 

 

 

 

 

https://www.gobli.pl/goldwell-c3753

Jak prawidłowo myć włosy?

Oczywiście podstawa o regularne mycie włosów. Trzeba jednak pamiętać, aby z tym nie przesadzać. Zdarzają się osoby, które potrafią myć włosy nawet kilka razy dzienne. To nieprawidłowe działanie. Włosy powinno myć się wówczas kiedy tego potrzebują, np. są przetłuszczone. Ważne jest także to jakiego szamponu się używa. Szampon musi być dostosowany do typu włosów. Warto pod tym kątem sprawdzić szampony Goldwell.

Stosowanie odżywki

Niezwykle ważne jest także stosowanie odpowiedniej odżywki. Odżywka poprawki stan włosów, nawilży je, a także skutecznie zregeneruje. Tak jak w przypadku szamponu, także w kwestii odżywki należy pamiętać, aby odżywka dobrana była do typu posiadanych włosów. W tym przypadku także mogą przydać się kosmetyki Goldwell do włosów.

Uwaga na gorąco

Większość kobiet na co dzień używa takich urządzeń jak prostownica czy suszarka. Trzeba jednak wiedzieć, że gorąco nie służy włosom, wręcz przeciwnie. Dlatego jeśli zależy nam na właściwej pielęgnacji włosów pamiętać należy, aby suszarki i prostownicy używać z umiarem. Gorąco sprawa, że włosy niszczeją, w szczególności stają się przesuszone i matowieją.