Firma Alfaparf – dbałość o włosy

Słowo „kosmetyki” kojarzą się zazwyczaj z przyborami do makijażu twarzy, ewentualnie do pielęgnacji ciała ale także może odnosić się do preparatów pielęgnujących włosy.

Szampon i inne kosmetyki do włosów

Najbardziej znanym kosmetykiem jest szampon. Szampony są nie tylko zwykłym środkiem myjącym włosy, ale również – z odpowiednimi dodatkami, a także specjalnie ułożoną recepturą – służą różnym rodzajom włosów. Oprócz szamponu, równie znanym preparatem jest odżywka do włosów – ten specyfik w swoim składzie zawiera wyciągi z ziół, witaminy, a także keratynę. Odżywka przyspiesza regenerację połamanych lub zniszczonych włosów, odpowiednio je nawilża i odżywia, a także pomaga w rozczesywaniu.

Nieco mniej znanym kosmetykiem jest maska do włosów, którą nakłada się przed myciem głowy. Ma ona za zadanie wniknąć w głąb skóry głowy aż do mieszków włosowych i odpowiednio je odżywić.

Wszystkie te kosmetyki, by właściwie zadziałały powinny być wolne od szkodliwych związków chemicznych zwanych parabenami.

Firma Alfaparf

Jedną z firm produkujących kosmetyki pochodzenia naturalnego jest Alfaparf. To włoska firma kosmetyczna, produkująca kosmetyki zawierające w swoich recepturach składniki  pochodzenia roślinnego i zwierzęcego występujące na całym świecie. Między innymi, do pielęgnacji włosów wykorzystany został olejek Babassu, występujący w Amazonii, a nadający włosom niespotykanej miękkości.

Zazwyczaj samo mycie i odżywianie włosów nie zawsze jest wystarczające – czasami istnieje konieczność zastosowania innej grupy kosmetyków, a mianowicie farb do włosów. Farby nie zawierają bądź mają bardzo niskie stężenie amoniaku – produkowane są na bazie roślin. Pokrywa ona nawet siwe włosy i utrzymuję się do kilku tygodni.

Bogata oferta firmy Alfaparf

Alfaparf przedstawia bardzo bogatą ofertę – oprócz szamponów, odżywek i farb można znaleźć tu odżywcze serum do włosów, różnego rodzaju olejki nadające blask i miękkość, nabłyszczacze i wiele innych. Kosmetyki produkowane przez Alfaparf przeznaczone są dla każdego rodzaju włosów.

Firma w kosmetyki do pielęgnacji włosów zaopatruje głównie salony fryzjerskie, ale również z powodzeniem można używać ich w domu.