Jak uratować zniszczone rozjaśnianiem włosy?

Mnóstwo kobiet, którym zamarzyło się to, aby w ciągu kilku dni z brunetki przeobrazić się w blondynkę, później żałuje swojej decyzji. Tak drastyczna zmiana koloru powinna bowiem odbywać się etapowo, a nie w zaledwie kilka chwil. Niestety, są osoby które bez umiaru stosują środek jakim jest rozjaśniacz do włosów, który używany nieprawidłowo może mocno przesuszyć i zniszczyć włosy. Co zrobic później? Czy jest jakiś ratunek na zniszczoną fryzurę?

Jak uratować zniszczone rozjaśniaczem włosy

Włosy potraktowane zbyt agresywnie produktem jakim jest rozjaśniacz do włosów, powinno być później traktowane z należytą dbałością, czyli pielęgnowane za pomocą naprawdę dobrej jakości kosmetyków. Najczęściej te kupowane w drogerii nie radzą sobie z tak poważnymi zniszczeniami. Potrzebne są profesjonalne maski do włosów lub nawet zabiegi pielęgnacyjne takie jak olaplex, wykonywane w salonie fryzjerskim. Jeżeli taki rodzaj pielęgnacji będzie stosowany regularnie, włosy będą wyglądały 

Olejowanie włosów

W domu można zastosować różnego rodzaju nawilżające oleje na włosy, poprzez zabiegi nazywane olejowaniem. Dobierając najlepszy rodzaj olejku do swojego rodzajów włosów, należy wcierać go mniej więcej od połowy włosów aż po same końce, a następnie zawinąć głowę ciepłym ręcznikiem, aby substancje odżywcze mogłyby wniknąć głębiej. Olejowanie znane jest jako zabieg, który przynosi rzeczywiście doskonałe rezultaty, o ile jest wykonywane przynajmniej przez kilka tygodni.