Pielęgnowanie włosów za pomocą olejków

Kobiety zafascynowane pielęgnacją  swoich włosów, szukają różnych sposobów na to, by wyglądały one coraz lepiej. Dbanie o włosy naprawdę wciąga, a efekty związane z tym, że włosy są zdrowe od nasady aż po same końce, świetnie się układają, wynagradzają podejmowane starania. Od kilku lat szalenie modne jest pielęgnowanie włosów za pomocą różnego rodzaju olejków. Profesjonalnie Zabieg ten nazywa się olejowaniem.

Olejowanie włosów

Różne rodzaje olejów dedykowane są różnym problemom włosów. Osoby nie mające jeszcze doświadczenia w tej materii, mogą czuć się czasami trochę przytłoczone  i zagubione. Nie wiedzą jak ich używać, aby włosy nie zaczęły nadmiernie się przetłuszczać, nie stały się obciążone i oklapnięte. Na początku swojej przygody z olejowaniem warto wybrać zatem jakiś specyfik z drogerii, który nadaje się do różnego rodzaju włosów. Doskonale sprawdzi się na przykład Loreal mythic oil z drogerii Gobli który jest jednym z najpopularniejszych olejków tego typu. Można kupić go w drogerii lub profesjonalnych sklepach z kosmetykami fryzjerskimi.

Jak olejować włosy?

Używając kosmetyków Loreal mythic Oil albo jakiegoś innego olejku, należy delikatnie rozgrzać go w dłoniach, a następnie wmasować go we włosy mniej więcej od połowy ich długości aż po same końce. Warto unikać olejowania skalpu, aby nie dopuścić do przetłuszczania włosów. Tak przygotowane włosy zakręcamy w ciepły ręcznik i trzymamy pod nim przez godzinę czy dwie. Potem włosy należy spłukać pod ciepłą wodą, rozczesać i wysuszyć tak jak zwykle. Już po pierwszym zabiegu włosy są bardziej nawilżone i lepiej się układają. Zastosowanie olejów bardzo poprawia ich ogólną kondycję.