maść na rozstępy

Jak zredukować rozstępy po ciąży

Rozstępy to prawdziwa kobieca zmora. Najczęstszą ich przyczyną jest rozciąganie się skóry na brzuchu i piersiach w czasie ciąży. Bardzo trudno jest ich uniknąć, ponieważ powstawanie rozstępów w dużej mierze zależy od czynników genetycznych i wewnętrznych. Szybko rozciągająca się skóra brzucha podczas ciąży powoduje zrywanie się włókien kolagenowych. Istotą leczenia rozstępów jest więc naprawa owych włókien poprzez pobudzanie ich syntezy.

Domowe metody redukcji rozstępów:

-naprzemienne ciepło-zimne prysznice
-masaże skóry
-ujędrnianie skóry specjalnymi masażerami z nakładką masująca
-kremy i żele redukujące rozstępy

Zanim zdecydujemy się na bardziej zaawansowane metody walki z rozstępami, najlepiej wypróbować domowe metody. Stosowane z odpowiednią intensywnością mogą przynieść całkiem oczekiwane rezultaty.

Zabiegi medycyny estetycznej

Początkowo warto stosować maść na rozstępy, która dostarcza kolagenu do skóry, jeść produkty zawierające kolagen (na przykład długo gotowany na kościach rosół), pobudzać krążenie naprzemiennymi prysznicami, ujędrniać skórę wałkami i masażerami. Gdy to nie przyniesie spodziewanych rezultatów lub rozstępy są naprawdę długie i głębokie, można spróbować zabiegów medycyny estetycznej. Wśród nich znajduje się niwelowanie rozstępów laserem lub ultradźwiękami – to najskuteczniejsze obecnie metody walki z rozstępami, na które zdecydowanie warto wydać pieniądze.