Oczyść swoją skórę przed nadchodzącą zimą

Peeling kawitacyjny będący formą dogłębnego oczyszczenia skóry wykonywany jest w coraz większej liczbie gabinetów kosmetycznych. Okres jesienny to świetny czas na pozbycie się zbędnych zrogowaciałych komórek w salonie.

NA CZYM POLEGA KAWITACJA?

Kawitacja jest zjawiskiem fizycznym polegającym na przejściu cieczy w gaz pod wpływem niskiego ciśnienia. Powstające w czasie naświetlania promieniami ultrafioletowymi pęcherzyki w momencie rozpadu powodują złuszczenie komórek warstwy rogowej naskórka.

Zabieg oczyszczający w żaden sposób nie jest nieprzyjemny, dlatego poddać mu się może każda kobieta bez względu na wcześniejsze doznania bólowe.

EFEKTY ZABIEGU

Najbardziej widocznym efektem peelingu kawitacyjnego (zobacz w salonie Easy Waxing) jest świeży wygląd skóry. Usunięcie zrogowaciałych warstw naskórka pobudza krążenie zarówno chłonki, jak i krwi, dlatego tkanki miękkie stają się lepiej odżywione, co przekłada się na ogólny wygląd powłok skórnych. Ponadto wraz z naskórkiem eradykacji ulegają bakterie. Zmniejszenie liczby chorobotwórczych drobnoustrojów również wpływa na wygląd skóry.

Na zabieg, warto wybrać się w okresie od września do kwietnia. Mniejsze nasłonecznienie nie spowoduje poparzeń delikatnej skóry. Peeling kawitacyjny pomimo, że jest zabiegiem bezpiecznym posiada kilka przeciwwskazań. Z kawitacji nie powinny korzystać osoby z zaburzeniami krążenia i tarczycy, a także kobiety w ciąży.