tabletki na pamięć

Czy warto stosować tabletki na pamięć?

W skład preparatów poprawiających pamięć i koncentrację wchodzą m.in. żeń-szeń czy lecytyna. Same tabletki na pamięć to jedynie wspomagacze, poza nimi trzeba jeszcze ćwiczyć koncentrację. Nie wolno po nie sięgać, bez wcześniejszego zapoznania się z ulotką. Warto też skonsultować się z lekarzem.

Ginkgo

Gingko biloba to jedno z najstarszych drzew na świecie. To roślina bardzo odporna, która dostosowuje się nawet do bardzo trudnych warunków atmosferycznych. Wykazuje właściwości poprawiające pamięć. Trzeba jednak uważać, gdyż może także zwiększać ryzyko krwawienia. Szczególną ostrożność powinny też zachować osoby chore na padaczkę.

Żeń-szeń

To popularne i cenione ziele będące jedną z najstarszych znanych ludzkości roślin leczniczych. Żeń-szeń niekiedy nazywa się adaptogenem, bo przyczynia się do zwiększenia odporności organizmu na stres, a także do zmniejszenia zmęczenia fizycznego i psychicznego. Poza tym poprawia koncentrację oraz wytrzymałość. Nie jest odpowiedni dla osób z chorobami krążenia.

Lecytyna

Najlepsza jakościowo lecytyna uzyskiwana jest z soi. Można ją otrzymać też z rzepaku czy jaj. Bez niej układ nerwowy nie działa w sposób prawidłowy. Doskonale poprawia wydajność o dodaje energii do działania. Jednym z jej składników jest cholina, które niedobór zwiększa ryzyko zachorowania na chorobę Alzheimera. Poza tym chroni również przed miażdżycą i zapobiega problemom z potencją.