Co na porost włosów?

pharmaceris szampon stymulujący wzrost włosówWypadanie włosów jest to zjawisko, które dla wielu mężczyzn oraz kobiet potrafi być traumatycznym przeżyciem. Przyczyn wypadania włosów jest wiele. Możemy do nich zaliczyć:
– czynniki genetyczne,
– chorobowe,
– uboczne skutki leczenia (np. radiologia lub chemioterapia) oraz wiele wiele innych.

Co do niektórych przyczyn lekarze snują jeszcze domysły. Wiele osób jest zdeterminowanych, aby walczyć z łysieniem. Metod walki z łysieniem jest wiele. Nie wszystkie są dostępne dla zwykłego człowieka. Do metod takich możemy zaliczyć między innymi przeszczep włosów. Większości osób na taki zabieg po prostu nie stać. Warto również zwrócić uwagę, że efekty takiego zabiegu często wyglądają sztucznie.

Jak walczyć z łysieniem?

Zwykły człowiek najczęściej stosuje różnego rodzaju kosmetyki, których zadaniem jest powstrzymanie wypadania włosów, lub przyspieszenie ich wzrostu. Kosmetyki takie możemy podzielić na dwie grupy:
– kosmetyki zwykłe czyli na przykład szampon na porost włosów;
kosmetyki specjalistyczne np. pharmaceris szampon stymulujący wzrost włosów;

Składy obydwu tych grup często bardzo się różnią. Wynika to przede wszystkim z faktu, że producenci kosmetyków nie mogą niektórych substancji stosować, jak również nie mogą wykonywać wszystkich wymaganych testów.

Te dwie grupy różni również cena oraz dostępność. Profesjonalne szampony zazwyczaj możemy kupić jedynie w aptece, niektóre wręcz wyłącznie na receptę. Te zazwyczaj są również droższe. Badania wykazują, że zdecydowanie bardziej opłaca się inwestować w te bardziej zaawansowane.

Tags: