Bez dobrego olejku do brody ani rusz

Panowie planujący zapuścić brodę, która stała się w ostatnim czasie tak modna, muszą wiedzieć, że w przeciwieństwie do skóry głowy, wymaga ona więcej zabiegów, aby wyglądać zdrowo i ładnie. Brodę nie tylko trzeba czesać (im dłuższa jest, tym częściej), ale poza myciem także regularnie pielęgnować. Podstawowym kosmetykiem każdego brodacza musi być dobrej jakości olejek.

Olejek do brody – po co go stosować?
Zarost twarzy ulega o wiele szybszemu przesuszeniu niż zarost głowy. Dlatego właśnie do nawilżania używa się olejków. Jednak olejki do brody to wielofunkcyjne kosmetyki, które:

  • nawilżają brodę i skórę twarzy,
  • ułatwiają rozczesywanie i układanie brody,
  • nadają brodzie zapach.
  • Tak więc jest to bardzo uniwersalny kosmetyk, który każdy brodaty mężczyzna musi mieć.

Jakie cechy mają dobre olejki do brody?
Wiele osób kieruje się ceną, ale nie zawsze jest ona wyznacznikiem jakości. Zamiast tego warto zwrócić uwagę na inne cechy. Przede wszystkim prawie każdy olejek do brody jest perfumowany i należy wybrać taki zapach, który będzie się podobał. Ponadto ważna jest konsystencja. Olejek nie może być zbyt gęsty, zbyt rzadki, ani zbyt tłusty. Warto przyjrzeć się składowi. Im więcej substancji naturalnych, tym lepiej, szczególnie dla osób ze skłonnościami alergicznymi.

Tags: