Kosmetyki, które pozwolą zadbać o perfekcyjną fryzurę

Wielu mężczyzn, podobnie jak kobiety, codziennie poświęca czas na układanie włosów. Nie jest to zadanie łatwe, tym bardziej w przypadku panów, którzy mogą pochwalić się długimi lub półdługimi fryzurami. Z pomocą przychodzą kosmetyki do włosów, które pozwalają na precyzyjne, a jednocześnie szybkie i łatwe ułożenie odpowiedniej fryzury.

Najpopularniejszy jest lakier do włosów. Na rynku dostępne są różne jego rodzaje, np. zapewniające efekt mokrych włosów, supermocne, czy też nabłyszczające. Lakiery dobrze utrwalają fryzurę, jednak użyte w nadmiarze mogą sklejać włosy i tworzyć na głowie nieestetyczny „hełm” z włosów.

Dużo lepiej sprawdzają się guma i pasta do włosów dla mężczyzn z MenSpace. Te kosmetyki zapewniają naturalny wygląd fryzury, a jednocześnie znakomicie utrwalają i modelują włosy. Aby osiągnąć najlepszy efekt należy nakładać pastę jedynie na niektóre kosmyki, dbając przy tym, aby włosy były dobrze wysuszone i rozczesane.

Coraz mniej popularny, aczkolwiek nadal używany, jest żel. Ten kosmetyk, w odróżnieniu od pasty do włosów dla mężczyzn, najlepiej nakładać na wszystkie pasma włosów, które dodatkowo powinny być mokre. Tak ułożoną fryzurę należy pozostawić do wyschnięcia. Żel najczęściej stosuje się do stylizacji fryzur krótkich.

Tags: