Pielęgnacja skóry niemowlaka

Skóra niemowląt podatna jest niestety na różnego rodzaju podrażnienia, ponieważ jest zbyt delikatna. Z tego też względu należy o nią dbać w szczególny sposób, stosując odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne. Jakie zatem produkty kosmetyczne dla niemowlaka warto kupić i czego należy unikać?

Kosmetyki do pielęgnacji skóry niemowlaka

Podstawowym produktem do pielęgnacji skóry niemowlaka jest oczywiście krem tylko jaki wybrać? Z pewnością taki, który zawiera w swoim składzie pantenol lub alantoinę. W tym przypadku idealnie sprawdzi się krem Linoderm Plus, który dostępny jest w dwóch wariantach. Pierwszy wariant to Linoderm krem z alantoiną, natomiast drugi z pantenolem. Właściwości obydwóch kremów Linoderm są bardzo zbliżone, dlatego też można zdecydować się zarówno na pierwszy, jak i na drugi. Oprócz kremu ważny jest również szampon, olejek do kąpieli, puder, a także krem z filtrem UV. Niestety w kremie Linoderm Plus nie znajdują się żadne filtry, dlatego też należy zaopatrzyć się w dodatkowy krem.

Jakich kosmetyków unikać?

Przede wszystkim tych, które zawierają w swoim składzie substancje zapachowe, sztuczne barwniki, a także konserwanty, które niestety podrażniają delikatną skórę niemowlaka, powodując tym samym powstawanie podrażnień. Więcej informacji pod adresem bebito.pl/kosmetyki-2/linoderm-plus-z-pantenolem-50ml