Najlepsze pomysły na prezent dla ekologa

woreczki z organzyNa naturalny styl życia przechodzi coraz więcej osób. To trend, który wyraźnie rośnie w siłę. Coraz bardziej zależy nam na zdrowym życiu i coraz więcej osób widzi wyraźny związek między chemią w żywności i kosmetykach, a popularnymi w dzisiejszych czasach chorobami. Każdy z nas już chyba ma w swoim otoczeniu zapalonego ekologia lub propagatora naturalnego życia. Oto kilka ciekawych pomysłów na prezent dla takiej osoby.

Zdrowe przekąski i słodycze

To, że Twój przyjaciel czy koleżanka z pracy preferują zdrowy tryb życia wcale nie znaczy, że nie dadzą się czasem skusić na jakieś zdrowe słodkości. Zamiast jednak decydować się na popularne czekolady czy ciastka pełne niezdrowych składników, których nazw nie potrafimy nawet wymówić, lepiej wybrać się do sklepu ze zdrową żywnością i kupić jakiś pyszny produkt bez cukru, białej mąki czy sztucznych składników.

Ekologiczne kosmetyki

Bardzo dobrym pomysłem na prezent są eko kosmetyki. Nie powinniśmy mieć żadnego problemu ze znalezieniem takich produktów w sklepach, ponieważ są one coraz bardziej popularne. Warto wybierać kosmetyki znanych i zaufanych firm lub uważnie czytać etykiety, aby mieć pewność, że produkt jest rzeczywiście naturalny. Kilka mniejszych kosmetyków zapakować możemy w ozdobne woreczki z organzy.

Książki

Jeśli Twój znajomy lubi czytać, z pewnością znajdziesz dla niego mnóstwo ciekawych pomysłów na prezent także w księgarni. Dla miłośnika ekologii i natury idealne będą następujące książki:

– albumy o zwierzętach lub roślinach

– książki kucharskie o zdrowym odżywianiu

– biografie znanych przyrodników

– atlasy roślin