Konturowanie – sposób na niedoskonałości

Konturowanie nadal jest w modzie. Ten sposób na nakładanie makijażu nieustannie cieszy się dosyć dużą popularnością, chociaż jest pracochłonny, a jego wykonanie zajmuje dosyć dużo czasu.

Idealny wygląd
Konturowanie twarzy może nie jest najłatwiejszą i najszybszą metodą nakładania makijażu, ale jednocześnie pozwala na osiągnięcie efektów, których nie można uzyskać w żaden inny sposób. Klasyczny makijaż umożliwia ukrycie wielu niedoskonałości takich jak wypryski, zatkane pory, czy ciemne koła pod oczami. Dzięki idealnie wykonanemu konturowaniu twarzy można osiągnąć znacznie więcej, na przykład zwęzić szeroki nos lub zmniejszyć pulchne policzki. Dobrze położony bronzer i rozjaśniacz pomogą odjąć kilka kilogramów i wyszczuplić twarz bez przechodzenia na dietę.

Potrzebne kosmetyki
Do konturowania potrzeba kilku kosmetyków, podstawowe to rozświetlacz, bronzer, korektor i podkład. Bronzera używa się do ukrycia i zmniejszenia niedoskonałości, rozświetlacza do podkreślenia wybranych części twarzy.  Korektor służy oczywiście do maskowania niedoskonałości, a podkład nada całości jednolity wygląd. Taki sposób wykonania makijażu wymaga trochę wprawy, ale można znaleźć wiele poradników i instrukcji dotyczących konturowania.

Tags: