Jak dbać o brodę?

Po wielu latach przerwy, obecnie znów można zauważyć modę na zarost. Mężczyźni coraz chętniej zapuszczają brody oraz wąsy. Jednakże, aby broda mogła być faktycznie atrybutem mężczyzny, z którego może być on dumny, musi o nią odpowiednio zadbać.

Golenie brody

Każdy, nawet panowie noszący bardzo długie brody, raz na czas muszą się ogolić, chociażby po to, aby nieco wzmocnić brodę. Do tego, potrzebne jest coś, co zmiękczy nieco zarost i sprawi, że golenie przebiegnie szybko i sprawnie, a przy tym nie zostanie podrażniona skóra. Niegdyś używano do tego przede wszystkim specjalnej pianki. Dzisiaj jednak, coraz więcej mężczyzn woli mydło do golenia. Wydaje się, że jest to zasługa przede wszystkim tego, że mydło do golenia Ciao.pl nie tylko ułatwia golenie, ale również pełni rolę kosmetyku zapachowego. Warto zauważyć, że są mydła do golenia o bardzo różnych zapachach.

Wyrównanie brody

Bez dwóch zdań, nierówna broda wygląda bardzo nieestetycznie. Dlatego też, panowie którzy dbają o swój zarost starają się go zawsze wyrównać. Można robić to oczywiście samodzielnie, poprzez delikatne przycinanie brody. Jednakże, zdecydowanie lepiej wybrać się do golibrody, aby to on zajął się przycinaniem brody, gdyż zrobi to niewątpliwie o wiele lepiej.