khadi orzechowy brąz

Dlaczego warto wybierać farby naturalne?

Malowanie włosów to jeden z typowych zabiegów, któremu poddają się kobiety, aby wyglądać lepiej i lepiej się czuć. Wiele młodych dziewczynek marzy to tym, aby malować włosy tak jak mama, natomiast dojrzalsze kobiety wybierają zmianę koloru, aby przykryć siwiejące włosy. Ma to jednak swoje słabsze strony. Mianowicie malowanie włosów dość mocno niszczy włosy. Warto jest zatem używać takich, które jak najmniej wnikają w DNA włosa. Najlepsze będą farby naturalne. Dlaczego?

Nie zawierają barwników syntetycznych

Barwniki syntetyczne charakteryzują się tym, że są w stanie dużo dłużej utrzymywać się na włosach. Niestety, z drugiej strony, dużo bardziej wpływają na strukturę włosa, przez co bardziej go niszczą.

Nie są testowane na zwierzętach

Kosmetyki naturalne mają to do siebie, że w ich produkcji nie zostały wykorzystane żadne zwierzęta. Farby takie zatem nadają się dla wegetarian i wegan. Bez problemu mogą z nich korzystać także inne osoby dbające o naturę i środowisko.

Dbanie o jakość pracy

Producenci, którzy tworzą farby naturalne, zwykle dbają też o to, aby do pracy przy nich nie były wykorzystywane dzieci. Bliskie są im zasady sprawiedliwego handlu.

Jak szukać farb naturalnych?

Szukając farb naturalnych najlepiej jest wybierać te należące do sprawdzonych marek. Przykładową firmą, która zajmuje się produkcją farb naturalnych jest Khadi. Jej farby znajdziemy w sieci, wpisując „khadi orzechowy brąz”  w wyszukiwarkę internetową.

Tags: