Męska klasyka wraca do łask

Maszynki do golenia na żyletki to dokładność golenia nieosiągalna dla zwykłych maszynek systemowych. Odpowiednie dopasowanie żyletki i typu maszynki do skóry i zarostu gwarantuje komfort i precyzję usuwania zarostu.

Maszynki na żyletki jednoczęściowe, czyli motylkowe skonstruowane są w ten sposób, że kręcąc końcówką uchwytu otwierają się skrzydełka głowicy, na wzór skrzydeł motyla (na boki). Ten typ maszynki jest wskazany dla skóry skłonnej do podrażnień, gdyż goli w łagodny sposób.

Maszynki do golenia na żyletki dwuczęściowe rozkładają się na dwie części, dolna część głowicy przytwierdzona jest na stałe do uchwytu, a górna umocowana jest na długiej śrubie wchodzącej w uchwyt maszynki.

Trzyczęściowe maszynki na żyletki po rozłożeniu dzielą się na trzy części: uchwyt z gwintem, dolną cześć głowicy, czyli grzebień oraz górną cześć głowicy z nagwintowaną śrubą.

Inny podział maszynek uwzględnia możliwość regulacji ekspozycji ostrza. Maszynki z otwartym grzebieniem mają możliwość poszerzenia szczeliny między ostrzem a dolną częścią głowicy i wymagają wprawy. Z kolei maszynki z zamkniętym ostrzem są idealne dla początkujących.

Klasyczna forma, wieloletnia trwałość, brak ruchomych części, łatwość w utrzymaniu czystości oraz nieosiągalna dla innych maszynek precyzja golenia stawiają maszynki do golenia na żyletki w czołówce narzędzi do usuwania zbędnego zarostu.