Na jaki zestaw do golenia się zdecydować – tradycyjny czy nie

Chcąc wybrać odpowiednią dla nas golarkę, musimy wiedzieć, że na rynku jest naprawdę duży wybór. Może nie być łatwo podjąć dobrą decyzję co do takiego sprzętu. Spośród jakich modeli możemy wybierać? Jakie są wady i zalety różnych golarek?

Co mamy do wyboru?

Na rynku dostępne są golarki z folią tnącą i golarki głowicowe. Czym się od siebie różnią?

Golarki z folią tnącą posiadają specjalną folię z otworami, w których gromadzą się ścięte włosy. Pod folią znajdują się ostrza, które tną zarost. W różnych modelach, ostrza rozmieszczone są w mniejszej lub większej odległości. Wpływa to na cenę i jakość urządzenia.

Golarki głowicowe wyposażone są, jak sama nazwa wskazuje, w głowice. Mogą być one dwie lub trzy, w zależności od modelu. Są w stanie dopasować się do kształtów twarzy. W każdej z głowic znajdziemy ostrza oraz osłonki.

W jakie zestawy do golenia się wyposażyć?

Co jeśli nie możemy się zdecydować,który rodzaj golarki wybrać? Golarki z folią tnącą będą dobrym wyborem dla każdego, dla kogo ważny jest komfort golenia. Jej użycie wymaga jednak stosunkowo więcej czasu, niż użycie golarki z głowicami. Jeśli zależy nam na dokładności w krótkim czasie, zdecydowanie powinniśmy wyposażyć się w tę drugą.

Tradycyjne zestawy

A co jeśli nie chcemy golarki i wybór padnie na elegancki ale za to tradycyjny zestaw do golenia? Warto zwrócić uwagę, czy ma nam służyć, czy również wyglądać. Na zdjęciu poniżej widnieje zestaw polecany przez wielu mężczyzn.

tradycyjnyzestawdogolenia