Alfa kod witaminowy

Są niezbędnym składnikiem ludzkiej diety i kosmetyków. Bez nich właściwa praca organizmu nie byłaby możliwa. Niestety organizm człowieka nie potrafi ich samodzielnie generować. Dlatego muszą być dostarczane do organizmu z pożywieniem.

Witaminowe dossier.

  1. Promotorka młodej skóry − witamina A − znana pod inną nazwą jako retinol. Zapewnia skuteczne odnawianie się skóry i opóźnia procesy starzenia. Niestety nietrwała i ulotna.
  2. Odkryta jako pierwsza, przez polskiego naukowca − witamina B − w skład rodziny wchodzi ponad dziesięć witamin. W kosmetyce najczęściej stosowany jest Pantenol. Znaleźć go można w surowcach roślinnych do pielęgnacji włosów linii natura siberica.
  3. Najbardziej znana − witamina C− kwas askorbinowy. Najskuteczniejszy przeciwutleniacz i antagonista wolnych rodników. Dba o ściany żył i produkcję kolagenu, przez co działa wygładzająco na skórę.
  4. Królowa składu kosmetyków − witamina E − tokofenol. Bez kozery można powiedzieć, że dźwiga na swych barkach przemysł kosmetyczny.

W naturze siberice, w liniach zawierających różę dahurską występuje w mocnym składzie. Preparaty z witaminą E służą do usuwania przebarwień na skórze. Polecana też dla nastolatków w walce ze zmianami trądzikowymi.