Kiedy stosujemy mydło do golenia?

mydło do goleniaRzadko kiedy słyszymy o tym, by ktoś stosował mydło do golenia. W większości przypadków, wybierane przez mężczyzn są pianki i żele. Niestety w porównaniu z tradycyjnym mydłem, mają one sporo wad. Dlaczego więc warto wybrać mydło do golenia?

Nawilżanie i zmiękczanie
Pianka do golenia, tak często wybierana przez polskich mężczyzn, jest po prostu… zbyt sucha. Wcześniej od niej stosowane mydło, znacznie lepiej nawilżało włosy, dlatego dzięki niemu można było je znacznie szybciej zgolić. Dziś popularne pianki są po prostu zbyt suche a to oznacza zwiększone ryzyko podrażnień.

Gliceryna to podstawa
Najlepsze mydła do golenia, mają budowę opartą na glicerynie. Gwarantuje ona nie tylko dobre nawilżenie i zmiękczenie, ale przede wszystkim odpowiednie łagodzenie skutków golenia. Tym samym męska skóra znacznie szybciej „dojdzie do siebie”, po zastosowaniu mydła, aniżeli po różnych innych środkach.

Sprawdzona receptura
Mydła wykorzystywane w procesie golenia, to nie taki nowy wynalazek. Stosowane są one praktycznie od zawsze a to oznacza, że proces ich powstawania jest przez cały czas udoskonalany. Ma to ogromne znaczenie w pielęgnacji skóry. Nawet, jeśli jest to twarda, gruba i wymagająca skóra mężczyzny.