Ubrania ekologiczne

biała koszula w kotwiceKupowanie ubrań ekologicznych to wciąż mało popularna tendencja w Polsce. Wiele osób kupując ciuchy kieruje się głównie ceną, a bawełniane ekologiczne bluzki damskie zwykle mają ją wyższą niż te tradycyjne, z sieciówek. Sporo osób uważa także, że określenie ubrania jako ekologiczne to tylko chwyt marketingowy. Skąd  zatem wiedzieć, że ubrania są naprawdę eko?

Certyfikaty

Jeżeli zależy nam na jakości zakupowanych produktów, powinniśmy zwracać uwagę, czy zostały opatrzone odpowiednim certyfikatem. Symbole tych potwierdzeń jakości możemy z powodzeniem wyszukać w internecie. Musimy też pamiętać, że określenie „ekologiczny” to tylko jedna z kilku nazw oznaczających produkty wykonywane bez użycia szkodliwych pestycydów i środków ochrony roślin. Synonimicznie możemy używać także określenia: ubrania organiczne lub bio.

Kupowanie w sprawdzonych sklepach

Sprzedawcy lubią się chwalić licznymi zasługami, ale nie koniecznie potrafią wykazać, że naprawdę je posiadają. Chcąc kupić bluzki damskie z ekologicznej bawełny, zawsze weryfikujmy, czy informacje podawane przez producenta mają potwierdzenie w faktach, czy są tylko dobrym chwytem marketingowym. Zwykle sprzedawcy są weryfikowani przez liczne organizacje zajmujące się ekologią, ale nie zaszkodzi „dmuchać na zimne”.

Tags: