Zalety masła do ciała

cialoRynek kosmetyczny rozwija się bardzo dynamicznie oferując bogatą gamę preparatów o różnym przeznaczeniu i zastosowaniu. Receptury coraz bardziej dostosowują działanie kosmetyków do indywidualnych potrzeb konsumenta. W ostatnim czasie popularność zdobyły masła do ciała.

Masło do ciała

Właściwości masła shea są powszechnie znane. Na podobnej zasadzie działają popularne masła do ciała o różnych zapachach. Masło do ciała Organeo służy do codziennej pielęgnacji skóry. Zapewnia jej odpowiednie nawilżenie i natłuszczenie. Szczególnie skutecznie działa w przypadku cery suchej.

W porównaniu z popularnymi balsamami i mleczkami do ciała masło kosmetyczne ma bardziej kremową konsystencję co powoduje wolniejsze wchłanianie. Dzięki temu na skórze powstaje warstwa ochronna działająca przez kilka godzin.

Masło do ciała charakteryzuje się naturalnym zapachem, który długo utrzymuje się na skórze. Daje to uczucie świeżości. Szeroka gama zapachów pozwala znaleźć ten swój ulubiony.

Oczywiście najważniejszą cechą masła do ciała są jego właściwości oddziaływania na skórę. Przede wszystkim odpowiednio nawilża skórę, natłuszcza ją. Ma właściwości regeneracyjne likwidując wszelkie podrażnienia, łuszczenie się. Dodatek witaminy E do masła powoduje spowolnienie procesu starzenia się skóry.