O właściwościach olejku goździkowego

olejekOlejek goździkowy jest naturalną substancją leczniczą, pochodzenia roślinnego. Można go otrzymać z pączków kwiatowych goździkowca. Nazywany jest z języka łacińskiego Oleum Caryophylli aromatic. Dzięki takiej metodzie produkcji zatrzymuje się w jego składzie wszystkie substancje mineralne i bezdenne witaminy.

Głównym składnikiem olejku goździkowca jest eugeonol, którego w każdym olejku jest od 86 do 96 proc. To składnik aktywny odpowiadający za większość z dobroczynnych, medycznych własności olejku z goździkowca korzennego. Olejek stosowany naskórnie lub do picia ma działanie antyseptyczne, antybakteryjne, antywirusowe i przeciwbólowe.

Może wspomagać proces leczenia reumatyzmu, nerwobólów i artretyzmu. Działa wykrztuśnie i oczyszcza organizm, a właściwie drogi oddechowe człowieka, z nadmiaru śluzu. Dlatego poleca się go u osób walczących z katarem, zwłaszcza nawracającym i chronicznym oraz z zapaleniem oskrzeli, kiedy wydzielina nie może zostać odkrztuszona na zewnątrz.

W stomatologii stosuje się ten olejek goździkowy z Organeo.pl do łagodzenia silnych bólu zębów, przy ostrym zapaleniu miazgi zębowej i do odkażania kanałów korzeni zębowych. Olejek wzmacnia odporność organizmu, ma także działanie przeciwgrzybiczne.